Tarih:20 Kasım 2028

Burcuna Göre Boş Zamanlarını Nasıl Geçirmek İstersin?

Herkes boş kalan zamanını bir şekilde doldurmaya çalışır. Kimi kariyer odaklı kimisi eğlence amaçlı faaliyetlere yönelir. Zodyak’ta her elementin grubu, benzer uğraşlarla zaman geçirir. Ateş grubu burçları hobilerine dönük, toprak grubu ise fayda amaçlı işlere yönelir. Su grubu yaratıcılık içeren çalışmalara uzanırken Hava grubu üyeleri zihinsel tatmin yaratan faaliyetleri tercih ederler.

Koç 

İçinde fiziksel olarak yüksek bir enerji olan Koçlar, bu enerjiyi harcayacakları mecralar ararlar. İş yaşamı içinde bedensel olarak aktif değillerse özel hayatlarına dinamizm getirirler. Yorgun olmadıkları sürece gayet atletiktirler. Boş zamanlarını spor ve benzeri hobilerle doldururlar. Başta boks olmak üzere adrenalini yüksek sporlar onlar için birebirdir. Bunun dışında koşu, futbol, basketbol gibi diğer hareketli sporları da tercih edebilirler. Enerjilerini deşarj ettiklerinde kendilerini oldukça rahat ve özgüvenli hissederler.

Boğa

Yavaş ve ağır hareketliğiyle bilinen Boğalar, boş zamanlarını kendilerini şımartarak değerlendirmek isterler. Çalışmak onlar için çoğu kez angarya bir zorunluluktur. İzin günleri gibi boş zamanlarını dışarıda geçirmek yerine evde doldururlar. Mesela öğlen saatlerine kadar iyice uyuyup bir dinlenirler. Biri kahvaltılarını yatağa getirirse çok makbule geçer. Sonrasında TV karşısında film izleyip cips, kek, kurabiye ve kola gibi abur cuburları tüketirler.

İkizler

Ruhsal ve fiziksel olarak genelde aktiftirler. Kafaları sürekli meşguldür ve sık sık iki işi aynı anda yaptıklarına tanık olursunuz. Boş zamanlarını çoğu kez zihinsel işlere ayırırlar. Bilgi edinme güdüsünden ötürü sosyal medya İkizler burçları için muazzam bir platformdur. Twitter’da tt olan konulara ilişkin yorumları okur, kendileri de yorum yaparlar. Özellikle hararetli bir tartışma varsa keyifle takip ederler. Ayrıca Instagram ve Facebook’taki tanıdıklarının paylaşımlarına bakarlar.

Yengeç   

Burçlar aleminin hamarat kişilerinden olup zanaat açısından ve görsel konularda verimli işler çıkarırlar. Boş zamanlarını da hobi veya eğlence amaçlı etkinlikler yerine sorumlulukları kapsamındaki işlerle doldururlar. Aileleriyle bir arada olmayı tercih ettikleri için evde zevk aldıkları aktiviteler yaparlar. Mutfağa girip hünerlerini gösterirler. Mesela pasta, kurabiye, turta gibi enfes hamur işleri pişirirler. Eğer çalışıyorsa buzluğa koyulmak üzere sarma, börek, köfte gibi yemekler hazırlarlar. Mutfaktaki hamur işi kokusundan bile zevk alırlar.

Aslan

İzin günleri veya bir şekilde yaratılan boş saatler Aslanlar için çok kıymetli zamanlardır. Bu kıymetli süreci eğlenceli ve dolu dolu tamamlamaya çalışırlar. Mesela evlerinde bir parti verip arkadaşlarını çağırabilirler. Ortam müsait değilse kendisi dışarı çıkar. Ya bir evde toplanır ya da eğlenebilecekleri mekanlara giderler. Mutlu hissettiği birçok aktiviteye katılır Aslanlar. Piknik veya festival gibi organizasyonlardan da geri durmazlar, yeter ki onlara eğlence çıksın.

Başak 

Hizmet odaklı burcumuz Başak, tembellik etmeyi hiç sevmez. Fayda odaklı düşündükleri için verimsiz aktiviteleri gereksiz bulurlar. Boş zamanlarını da üretken bir şekilde geçirmeyi severler. Eğer çalışıyorsa ister istemez ihmal olan ev temizliğine dalarlar. Enine boyuna iyice bir silip süpürürler odaları. Banyo, mutfak güzelce bir parlatılır. Bunların dışında zamansızlıktan ihmal ettikleri bürokratik işler varsa onları da tamamlarlar.

Terazi 

Moda ve güzellikle ilgili konulara ilgisi vardır Terazilerin. Yolda geçerken vitrinde şık bir ayakkabı, elbise veya çanta gördüler mi hemen mağazaya dalabilirler. Boş zamanlarını da alışverişle doldurmak isterler. İndirimleri takip eder iş çıkışı, öğlen saatleri veya izin günlerinde mağazaları gezerler. Kuaför, güzellik salonu, masaj gibi fiziksel görünümüne ve rahatlığına yönelik işletmelere de gider eksikliklerini tamamlarlar. Günün sonunda da alışverişin verdiği mutlulukla bir kahve içerler.

Akrep

Su grubunun bir üyesi olarak edebiyat veya sanat gibi uğraşlar zevkine hitap eder Akreplerin. Özellikle kitaplarla daha fazla vakit geçirirler. Boş oldukları dönemler polisiye gibi gizem ve merak içeren türlerde kitaplar okurlar. Hatta işi bir süre sonra ilerletebilir kendileri de kitap yazmaya başlayabilirler. Kuşkucu ve karmaşık konuları çözebilme yetenekleri sayesinde çok iyi polisiye roman kurgulayabilirler. Kurumsal bir yerde veya devlet dairesinde çalışıyorlarsa edebiyat aşklarını bir şekilde doyurmuş olurlar.

Yay

Gezgin ruhlarını bir şekilde tatmin etmek isterler. İçlerindeki yeni coğrafyaları merak ve gitme arzusu hiçbir zaman sönmez. Boş zamanlarını da sosyal aktivitelerle doldururlar ve kültür gezilerinden daha keyifli bir faaliyet düşünemezler. Sınırlı bir zamanları varsa tarihi mekan ziyareti yapabilirler. Daha uzun vakitleri olursa tur şirketlerinden yer ayırtır, doğa ve tarih turizminin olduğu yerleri ziyaret ederler. Mesela Kapadokya, Sümela Manastırı, Nemrut, onlar için büyüleyici coğrafyalardır.

Oğlak 

Kariyer ve gelecek odaklı yaşayan Oğlaklar, Başaklarla bu anlamda benzer özellikler gösterir. Bir gününü bile verimsiz geçirmek istemezler. Boş zamanlarını eğlence amaçlı hobilere ayırmazlar. Mümkünse izin günlerini de çalışarak geçirmek isterler. İş yerinde yetiştiremedikleri projelerini evde tamamlarlar veya ek işlerle daha fazla para kazanmaya çalışırlar. Bunların dışında kariyerlerini besleyecek seminer, kurs, workshop gibi etkinliklere katılırlar.

Kova

Özgürlüğüne düşkün ve bildiğini okuyan kişiliğiyle öne çıkan Kovalar, klişe etkinliklerden hoşlanmazlar. Alternatif hobilerden zevk alırlar. Boş vakitlerini de sosyal faaliyetlerle geçirirler. Mesela kalabalığın az olduğu bir ortamda kamp yapmak isterler. Kışın birkaç günlüğüne buraları kiralarlar. Daha kısıtlı bir zaman söz konusuysa teknolojik uğraşlarla zaman geçirirler. Bilgisayar oyunu, playstation bunlara örnek gösterilebilir.

Balık

Yaratıcılık ve artistik öğeler barındıran her konu Balıkların zevkine hitap edebilir. Hayal kurmak farkında olmadan zamanının büyük bir kısmını aldığı için işlerini biraz yavaş yürütürler. Boş vakitlerini ise sanatsal aktivitelerle doldurduklarına ruhen beslendiklerini hissederler. Başta sinema olmak üzere opera, sergi, tiyatro gibi mekanlara koşarlar. İzledikleri filmin ya da tiyatronun uzun süre etkisinde kalabilirler. Ayrıca kendileri de sanatsal hobiler edinip resim yapabilir veya enstrüman çalabilirler.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir