Tarih:20 Kasım 2028

Burcunu Söyle Ruhunun Kaç Yaşında Olduğunu Tahmin Edelim!

Gerçek yaşını bir kenara bırak, onlar sadece birtakım takvimsel rakamlardan ibaret. 40 yaşına geldin diye yavaş yavaş elini eteğini eğlenceli ortamlardan çekmek isteyeceksin ya da sırf 20 yaşında olduğun için nerede akşam orada sabah bir hayat süreceksin şeklinde bir kaide yok. Aksine hemen herkesin hissettiği yaşı ile gerçek yaşı arasında dağlar kadar fark var! Önemli olan kişinin kendini kaç yaşında hissettiği, daha doğru bir ifadeyle ruh yaşının kaç olduğu. Bu durum her burç özelinde de geçerli. Bir bak bakalım, gerçek yaşın burcunun ruh yaşıyla ne kadar alakalı?

Koç: 20

Bitmek bilmez enerjileri ve deli dolu halleriyle girdikleri her ortama hareket getiren Koçlar, her daim genç kalanlardan. “Aman bizden geçti artık” gibi bir söz bir kere olsun dökülmez dudaklarından. 20’sine yeni basmış bir genç gibi sürekli yeni bir şeyler yapmaya hazırdır. Sabırsızlığı, cesareti ve hızı ruhunun en derinlerine kalıcı olarak işlenmiştir denebilir. Böyle bir kimsenin yaşlanması ya da içinin geçmesi nasıl mümkün olabilir?

Boğa: 40

Boğalar oldum olası sakin ve huzurlu bir hayatın hayalini kurar. Çekilsin bir köşesine müziğini dinlesin, kitabını okusun, doğayı izlesin… Spontane planlar, çılgın partiler ya da macera dolu geziler mi? Aman aman evlerden ırak! Deli gibi oradan oraya koşturup duran insanları gördükçe oturduğu yerde bile başına ağrılar girebilir. Varsın başkaları “Ohoo… Senin ruhun emekli” desin. Onlar mutlu olduktan sonra ne fark eder?

İkizler: 16

İkizler, Zodyak’ın büyümeyen çocuklarından biri. Göz önünde tutabilmek, söz geçirebilmek ya da olgun bir şekilde davranmasını beklemek kat’a mümkün değil. 16 yaşında bir çocuk gibi yerinde duramayan hallerini görenler “İki dakika otur be kardeşim” bile diyebilir. Boşuna! İçlerindeki enerjiyi ve yaşama arzusunu köreltecek her şeye kulakları tıkalı. İçinde kötü bir düşünce barındırmaz, girdiği yolun nereye varacağına kafa yormaz. Tek bildiği anı yaşaması gerektiği. Haliyle yaşamdan keyif almasını herkesten iyi bilir.

Yengeç: 30

Bazı insanlar vardır ya içleri kıpır kıpır olsa da erkeden olgunlaşmak zorunda kalır. İşte Yengeçler onlardan. Gençlere taş çıkartan neşeli halleriyle vakit geçirmesi keyifli bir kişiliğe sahip oldukları söylenebilir. Ne var ki hayatın ona yüklediği sorumluluklar, kapıdan çeviremedikleri sevdikleri ve sorunları, yakınlarına annelik edecek kadar gelişmiş anaç tavırları derken ruhsal bir olgunluğa erişmeleri pek güç değil. Onlara bir bakıma genç yetişkin de denebilir.

Aslan: 25

Aslanlar 7’sinde neyse 70’inde de o. Gücünü göstermeyi seven, yüksek enerjisiyle tüm gözleri üzerine çeviren ve başkasının boyunduruğu altına girmeyi bir an olsun aklının ucundan geçirmeyen kimseler. Bir bakıma gençliğinin zirvesinde bir deli fişek gibi. Yaş mevzularına çok takılan kimseler oldukları söylenmese de kaç yaşında oldukları sorulduğunda “Her yaşın bir güzelliği var, en güzel çağımdayım” diyebilecek kadar özgüvenliler.

Başak: 55

Olgunluk, Başakların DNA’sına işlenmiş davranış kodlarından biri. Çocukken de aklı başında kimselerdi büyüdüklerinde de. Hatta bir tık ileri gidelim, ruh hallerinin çoğu zaman ununu eleyip, eleğini asmış kimseler gibi olduğu bile söylenebilir. Hiçbir şey onları kolay kolay şaşırtamaz, beğenilerini kazanamaz, eğlenmek için saçma sapan işlere bulaşmaz. Başkaları onlara istediği yakıştırmayı yapabilir ama olgunluğun karşılığı onların nazarında yaşlılık değil.

Terazi: 19

MFÖ bir şarkısında söylüyor ya “Ne güzel şeysin sen, hep yaşın 19” diye. Teraziler de onlardan, yaşları 20’yi aşmayanlardan. Hayatta yollarına çıkan her şeye karşı olabildiğince pozitif bakan, masum ve temiz ruhlarını koruyan ve hayattan zevk almasını bilen kimselerden. Hiçbir şeye gereğinden fazla takılmamaları ve herkesle ortak bir noktada buluşmayı başaran kişiliğe sahip olmaları genç görünümlerinin de sırrı.

Akrep: 35

Olgun tavırları bir kilometre öteden fark edilen burçlardan biri Akrepler. Hatta kimi zaman başkalarının yanlarına yanaşmaya bile çekindiği söylenebilir. Derinliklerinin ve sessizliklerinin çevreye yaydığı mesaj bu aslında, ölçülü ve yaşının insanı olduğu gerçeği. Çoluk çocuk gibi olur olmaz işlere bulaşmak ya da havadan sudan saatlerce çene çalmak pek onların işi değil. Görmüş geçirmiş halleri bir bakıma olgunluklarının tescili.

Yay: 18

Şüphe yok. Yayların ruh yaşı, özgürlüğün yaşı 18! Her mekana girebilir, istediği şeyleri satın alabilir, en önemlisi canı nereye istiyorsa bir başına gidebilir! Kendisine ayak bağı olan her şeyden kurtulduğu bu evre, hayat boyu ruhunun en derinlerine kadar sinmiştir. Kendini bir yere ya da birine ait hissetmemesi, tükenmeyen enerjisi ve hayata karşı pozitifliği fiziksel yaşından bağımsız bir şekilde karakterinin en belirgin özelliği.

Oğlak: 50

“Aman üzerim kirlenir” diye sokakta top koşturmaktan kaçınan ya da “Fazla uzaklaşmayalım, annem merak eder” diye arkadaşlarının önünde barikat kuran çocuklar vardır ya. Oğlaklar onlardan biriydi. Aklı başında tavrı kaç yaşına gelirse gelsin değişmedi. Belki biraz daha huysuzlaşmış ve karamsarlaşmış olabilir, hepsi o. Olgunluklarının verdiği onlara kazandırdığı mizaçları, çevresinde 50 yaşına gelmiş bir insan izlenimi uyandırabilir.

Kova: 45

Kovaların ruh yaşını kestirebilmek öyle kolay değil. Yeri geldiğince ateşli bir genç de olabilir yeri geldiğinde olgunlukla çevresine ahkam da kesebilir. Enteresan doğalarının onları yaşsız insanlardan biri yapmış olması fazlasıyla olası. Bilge yanları ve insanlığa yol gösterme arzuları ise derinlerde çok daha olgun bir kişiliğe sahip olduğunun açık bir göstergesi.

Balık: 15

Balıklar, kaç yaş alırlarsa alsınlar bir yıl bile yaşlanmayanlardan. Sebebi içlerinde gözünden bile sakınarak korudukları çocuksu yanlarında saklı. Masum ve saf karakterleri, ne insanlara kötü bir gözle bakmasına izin verir ne de negatif enerjiyi çevresinde biriktirir. Hayata karşı olgunca bakmak, enerjisini sömürecek sorumluluklar almak ya da olaylara karşı gerçekçi bir bakışla yaklaşmak ondan beklenmesi gereken şeyler değil.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir