Tarih:21 Mart 2023

Burcuna Göre Ne Tarz Kitap Okumalısın?

İster bir yerden bir yere giderken yolda, ister gece yatmadan önce. Kitap okumanın yeri ve zamanı olamaz! Ama tabii ki burcuna göre sana en uygun türü bilmelisin ki, aldığın kitapları iki sayfa okuyup sonrasında kaldırıp yüzüne bakmamazlık yapma! O halde hazırsan hemen okumaya başla, sana en uygun tür neymiş öğren!

Koç Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Cesur ve hırslı Koç, heyecan duygusuna apayrı bir tutkuyla bağlıdır ve yaşamında mücadeleci olmayı sever. Yasak ilişkiler, aşk üçgenleri ve kavgaları günlük hayatının dışında tutmaya özen gösteriyorsun. Ama iş dramaya geldi mi, işte orada bir dur! Eğitici ve öğretici yönüne de inandığın için drama türü kitapları, kitaplığından hiç eksik etmek istemeyecek, hatta elinden düşüremeyeceksin!

Boğa Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

İnadı ve keyfine olan düşkünlüğü ile nam salan Boğa’nın en hoşuna gidebilecek tür kesinlikle gizem! Dünya üzerinde cinayet, kargaşa ve çözülmesi gereken problemler varken bunlara nasıl ilgisiz kalabilirsin ki? Cevapsız kalan soruların gizemini çözmeden bir ömür geçirmek istemeyeceksin! Gevşemek, tüm günün stres ve yorgunluğundan arınmak için zihnini tamamen bir kitaba vermek istediğinde seni içine alıp hikayeyle kafanı iyice karıştıracak gizem türünde bir kitap hiç de fena olmaz!

İkizler Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Tam bir sosyal kelebeksin ve arkadaşlarınla geçirdiğin zamandan dolayı kitaba çok vakit ayıramıyorsun. Hemencecik sıkılabildiğin için kalın, ağır romanlar pek sana göre değil. Senin daha akıcı ve çabuk sonuçlanan hikayelere ihtiyacın var! Bu yüzden dikkatini çekebilecek kısa hikayelerden oluşan bir kitap tüm dikkatini oraya vermeni sağlayacak! Hem böylelikle bilgi açlığını doyurmayı başarabilecek, hem de sosyal ortamlarından geri kalmayacaksın!

Yengeç Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Bir Yengeç olarak, özellikle psişik yeteneklere yatkın olan birkaç burçtan birisin ve seni geçmişle birleştiren bu doğaüstü enerji oldukça ilgini çekiyor! Merakın, farklı dönemlerdeki karakterlerle empati ve bağ kurmanıza yardımcı oluyor. Kalbini ve duygularını dışarıdaki sert ve acımasız dünyadan korurken, geçmiş zamanlara gidebilir, tarih dolu kitaplarla ruhunu canlandırabilirsin!

Aslan

Romantik bir ruha sahip olduğunu çoğu zaman kabullenmek istemiyorsun. Oysaki romantiklik tandansında her özelliğe sahipsin! Tutkulu ve sadıksın, zaman zaman tam bir aşk böceği olabiliyorsun! Aşk üçgenindeki tutku dolu anlar, romantik heyecanlar bir kitapta aradığın her şey diyebiliriz! Kimi zaman yolculuk esnasında kimi zaman da baş ucunda romantik türde kitapları eksik etmemelisin.

Başak

Mantığını kullanmayı ve pratik olmayı tercih ediyorsun ve çalışkan bir yapın var. Çoğu insan kurgusal öykülerde daha fazla rahatlık bulsa da bu senin için hiç de öyle değil! Gerçek bir hikâye olduğu zaman okuduğun kitaptan keyif alıyor, elinden bırakmak istemiyorsun. Destansı bir fantezi romanı yerine bir blog yazısını tercih ediyorsun. Biyografiler ya da gerçek hayat hikayeleri tam senlik!

Terazi Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Terazi entelektüelliğin ve sanatın ince yönlerine bayılır ve şiir okumak, yazmak onun en sevdiği hobilerinden biridir! Şiir, eşsiz bir yaratıcı derinlik gerektirir. Sen bu yaratıcılık ile yanıp tutuşuyorsun! Sonsuza dek hayatında ahenk arayışında olan şiir, sana inanılmaz bir huzur veriyor. Ayrıca farklı farklı yorumlanan şiirler de zihnini ve ruhunu dinlendiriyor. Etrafında şiire bu kadar anlam yükleyemeyen bir sürü insan var ve sen de onlara hiçbir zaman anlam veremiyorsun!

Akrep Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Zodyak aleminin en sezgisel burcu; Akrep! Suç romanlarına tutkuyla bağlanacak, kendini kitaptaki hikâyeye kaptıracaksın! Okuduğun kitaplarda dedektif olmak istiyor, onlar gibi bir adım önce olarak gerçeğin peşinde koşuyorsun. Genel olarak kontrolün  sende olmasını sevdiğin için, kitabın sonunda katili yakalamış olmak ve bunun zaferini hissetmek sana apayrı bir mutluluk verecek!

Yay Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Yolculuk tutkun ve yeni heyecanlar bulma dürtüsüyle ilgili hislerini frenlemeye çalışırken, bazen bu dünyanın yeterince büyük olmadığını düşünüyorsun. Bilim kurgu tarzına bayılacaksın, çünkü alternatif gerçekliklerle, paralel evrenlerle ve ziyaret edilecek diğer dünyalar tam da senin ilgini çekebilecek konular! Buradaki yerlileri tanımak ve bu yeni gezegenlerin yabancı şehirlerini keşfetmek konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksın. Eğer dünyamızın yeterince büyük olmadığını düşünüyorsan bilim kurgu kitaplarında kendini bulmalısın!

Oğlak Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Sıkı çalışma ve disipliniyle tanınan Oğlak, eğlenceli yönünü zaman zaman hiç çaktırmadan ortaya çıkarabiliyor! Komedi içerikli programlardan fazlasıyla keyif alsan da kitap okuman gerektiğini de unutmamalısın. Lafını esirmediğini ve biraz da acımasız olduğunu sen de en az bizim kadar iyi biliyorsun. Bu yüzden hiciv kitapları fazlasıyla ilgini çekebilir!

Kova Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Entelektüel Kova için kitap okumak hayatın olmazsa olmazlarından! İsyankâr yapın ve otorite karşıtı karakterinle kuralların çiğnenmek için var olduğuna inanıyorsun. Bu yüzden aksiyon ve macera içerikli kitaplar, hatta filmler her zaman çok ilgini çekiyor! Özgür ruhlusun, çoğu zaman diğer burçlara göre daha geniş düşünüyorsun ve ne olursa olsun kendi mantığının peşinden gitme ihtiyacı hissediyorsun. Kendini bir aksiyon romanında sisteme isyan eden biri olarak hayal etmeye bayılıyorsun!

Balık Burcu Ne Tarz Kitap Okumalı?

Ruhsal ve psişik yeteneklere eğilimli Balık, kendi hayallerindeki gibi bir dünyada yaşamayı ister. Fantastik türündeki kitaplar, gerçek dünyadan uzak, sonsuz olanaklar, akıl almaz ruhlar ve bu dünyanın sağlayamayacağı bir sihirle dolu dünyalar sunar. Sanatsal ve yaratıcı arayışlarda yetenekli olmanın yanı sıra, fantastik kitapları okumaktan zevk alacak, sonrasındaki hayallerini dünyayla paylaşmak için sen de bir şeyler yazmak isteyeceksin!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir