Tarih:27 Kasım 2022

Baharatlanalım! Burcuna Göre Favorin Hangisi?

Lezzetli bir yemeği çok daha güzel hale getirmek tamamen baharatların elinde! Birçoğu fazla konulduğu zaman tüm tadını bozmaya müsait, bir kısmı da ne kadar eklersen ekle lezzetine lezzet katan cinsten. Peki senin favorin hangisi biliyor musun? Yazımızı hemen okumaya başla, burcuna göre favori baharatını öğren.

Cesur Koçlar, Kırmızı Toz Biber

Dinamik, güçlü ve mücadeleci bir Koç burcuysan, kırmızı toz biber gibi biraz acı bir yönünün de olduğunu biliyorsundur! İnanılmaz derecede enerjiksin ve canlandırıcı yapın ile etrafındakilerin ruh halini anında değiştirebiliyorsun. Cesur bir kişiliğe sahipsin ve bazen insanlar seninle uğraşmakta zorlanabiliyorlar. Ama seni destekleyen ve parlamanı isteyen insanlarla kendini kuşatırsan aklına esen her şeyi yapabilirsin!

Güvenilir ve Değişime Kapalı Boğalar, Kekik

Tüm yemeklerle iyi giden kekik, yetenekli ve gerçek şeflerin olmazsa olmazı! Senin de yemek yapmayı, mutfakla ilgilenmeyi sevdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Güvenilir ve pratik bir Boğa burcusun, arkadaşların sana ihtiyaçları olduğu zaman orada olacağın emin. Değişime kapalısın ve her zaman bildiğin yoldan gitmeyi tercih ediyorsun. Ayrıca hırsını harekete geçiren, herkesin göremediği gizemli bir tarafın var.

Sosyal ve Meraklı İkizler, Vanilya Özü

Bir pastadaki vanilya özü gibi içinde bulunduğun her türlü sosyal ortama uyum sağlıyor, enerjinle onları büyülüyorsun. Tam bir iletişim insanısın, düşünceli ve meraklı ve zeki bir karakterin var. Yeni tanıştığın insanlar, seni eğlenceli bir maceracı olarak görüyor. Tabii bu içinde ciddi bir tarafının olmadığı anlamına gelmiyor! Çift yönlü olman sayesinde insanlarda hayranlık uyandırıyorsun.

Dost Canlısı ve Sıcak Yengeçler, Zencefil

Sezgileri kuvvetli ve anılarına oldukça bağlı bir Yengeç burcuysan, doğal iyileştirici gücüyle bilinen Zencefil favorin olacak! Zencefil gibi gittiğin her yere, tanıştığın tüm insanlara karşı sıcak davranıyorsun ve hayatlarına duygusal dokunuşların oluyor. Kendini büyük bir arkadaş grubundan ziyade, küçük bir çevrede çok daha rahat hissediyorsun. Yakın olduğun dostlarınla ilişkini sonsuza kadar devam ettirmek istiyorsun.

Etkileyici ve Dikkat Çekici Aslanlar, Arnavut Biberi

Hayatının her anında dikkat çekici ve ilgi odağı olmayı seven bir Aslan burcuysan, Arnavut Biberi tam anlamıyla seni yansıtıyor diyebiliriz. Konulduğu herhangi bir yiyecekten en ufak bir parça aldığın zaman bile direkt olarak hissedeceğin ve her zaman orada olduğunu hatırlayacağın Arnavut Biberi kendini asla unutturmayacak. Görkemli ve neredeyse tüm ilginin üzerinde olduğu bir hayata sahipsin, kısacası ışıklar daima üzerinde!

Dikkatli ve Detaycı Başaklar, Biberiye

Klasik baharatlardan biri olsa da fazlasıyla özel olan biberiye, tıpkı senin gibi! İstediğin her yemeğe onunla zarafet katabilir, minik dokunuşlar ile harika lezzetler yaratabilirsin. Olaylar karşısında bütüne bakmak yerine, küçük ayrıntılara dikkat ediyorsun. Herhangi bir durum karşısında karar verme konusunda oldukça dikkatlisin ve her zaman bütün olası sonuçları düşünüyorsun.

Uyumlu ve Sosyal Teraziler, Sarımsak Tozu

Neredeyse her yemekle iyi giden sarımsak tozu, herkesle çok iyi anlaşabilen karakterinle birebir uyum sağlıyor. Tavuk, pilav, et yemekleri… Aklına ne gelirse! Fazlasıyla sosyal birisin ve insanlarla iletişim içinde olmayı seviyorsun. Yeni yüzler görmeyi, seyahate çıktığın zaman yeni insanlarla tanışmayı seviyorsun. Heyecan verici ve ilginç insanlarla yeni anılar oluşturmak hayatında en çok sevdiğin şeylerden biri!

Cesur ve Zeki Akrepler, Tarhun

Seninle tanışan herkes ya seni çok seviyor ya da senden hiç hoşlanmıyor. Tıpkı tarhun gibi! Hiç hoşlanmayan insanlar seni derinlemesine tanımadıkları için nasıl biri olduğun konusunda aslında en ufak bir fikirleri bile yok. İnsanlarla ilk tanıştığın anda biraz cesur davranıyor olabilirsin ve bundan hoşlanmıyor olabilirler, ancak zekan ve iyi niyetinle mutlaka onları kazanıyorsun. Çevrendekiler başarısızlık korkusu olmadan yeni şeyler denemeye olan cüretine hayran kalıyor.

İyimser ve Kaşif Yaylar, Köri

Belki de kullanmak için en çok yetenek isteyen baharatlardan biri olan Köri, dünya mutfaklarından yapacağın yemeklere ekstra bir lezzet katacak! Hayatında maceraya ve keşfetmeye sürekli olarak ihtiyaç duyuyorsun ve yeni şeyler denemekten hiçbir zaman korkmuyorsun. Hele bir de konu uzak diyarlara gidip yepyeni kültürler hakkında bilgi sahibi olmaksa. Kendinden emin, hevesli bir yapın var ve iyimserliğin, çevrendeki insanlar tarafından en sevilen huyun.

Geleneksel ve Ölçülü Oğlaklar, Dağ Kekiği

Gelenekselliği seven ve biraz da kuralcı bir Oğlak burcuysan, dağ kekiği tam sana göre! Herhangi bir yemeğe fazla koysan bile katacağı tat ile yemeğin heba olamayacak ve lezzeti ile seni kendine hayran bırakacak. Azimli ve başarı odaklısın, üstelik arkadaşların senin yardımına ihtiyaç duyduklarında daima yanlarındasın. Ailene ve yakın arkadaşlarına her şeyden çok değer veriyorsun ve onları hayal kırıklığına uğratmamak için elinden gelen her şeyi yapıyorsun!

Eğlenceli ve Sıra Dışı Kovalar, Pul biber

İyimser, arkadaş canlısı bir yapıya sahip, meraklı, yenilikçi ve özgür ruhlu bir Kova burcuysan, pul biberi herhangi bir yemeği renklendirmek için kullanabilirsin. Ayrıca yaptığın yemeğe tat katması için ve biraz da acıdan hoşlanıyorsan üzerine pul biber serpebilirsin. Sen de tıpkı pul biber gibi girdiğin ortamlara ışık ve mutluluk saçıyorsun. Sana soğuk diyenler ise seni tam anlamıyla tanımayan insanlar 🙂

Doğuştan Sanatçı Balıklar, Küçük Hindistan Cevizi

Doğuştan görsel sanatlara ve müziğe yeteneği olan bir Balık burcuysan, favori baharatın kesinlikle Hindistan cevizi olmalı! Merhametlisin, arkadaşlarınla ​​ve ailenle olan yakın ilişkilerini derinden önemsiyorsun. Ne olursa olsun seni destekleyen çekirdek bir arkadaş grubun var ve gerçek bir arkadaşa ihtiyaç duyduklarında sana güvenebileceklerini de çok iyi biliyorlar. Nazik ve sevecen, ama aynı zamanda eğlenceli bir tarafın var ve bir ortamı nasıl canlandıracağını iyi biliyorsun. Tıpkı Hindistan cevizinin her şeye bambaşka bir tat katması gibi!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir