Tarih:17 Ağustos 2022

Ünlü oyuncu Billur Kalkavan akciğer kanserine yakalandı

Pek çok dizi ve filmde rol alan ve br süredir gözlerden uzak bir şekilde yaşam süren başarılı oyuncu Billur Kalkavan’dan üzücü haber geldi. 59 yaşındaki oyuncu akciğer kanserine yakalandı. 

“DAİMA YANINDAYIM”

Kalkavan’ı ziyarete giden yakın dostu Hamdi Alkan, ünlü oyuncuyla fotoğrafını sosyal medyada “Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billurcuğum. Daima yanındayım” notuyla paylaştı.

“LÜTFEN ARAMAYIN, MESAJ ATIN. ÇOK YORULUYORUM”

Konuyla ilgili sessizliğini bozan Billur Kalkavan, şunları söyledi:

“Hamdi Alkan’ım ziyaretime geldi ve izin istedi, ‘Paylaşabilir miyim?’ diye. Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum vallahi. Çok mutlu oldum, Allah razı olsun. Ben fotoğrafı biraz düzelttim ama kusura bakmayın. Lütfen aramayın, mesaj atın. Çok yoruluyorum.”

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Billur Kalkavan (@billurkalkavan)’in paylaştığı bir gönderi

BİLLUR KALKAVAN KİMDİR? 

Billur Kalkavan, 2 Kasım 1962 tarihinde İstanbul’da Beylerbeyi’nde doğmuştur. Annesi Nuyan Hanım, babası armatör Nazım Kalkavan’dır. Ortaokulda İngilizce öğrenmeye Amerika’ya gitti. Geldiğinde Kadıköy Maarif Koleji’ne girdi, lise ikide de okulu bıraktı. Seneler sonra, 84’te, Amerika’da lise bitirme imtihanlarına girdi. 

Sinemadaki ilk rolünde, 1969 tarihli “Ayrı Dünyalar adlı” filmde, Erol Taş’ın canlandırdığı kötü adam tarafından fidye için kaçırılan bir çocuğu canlandırdı. 1980 yılından itibaren tiyatroya ağırlık verdi. 2000 yılında Marion ile Muhammed” adlı tiyatro oyununda oynadı. 2010 yılında TürkMax ekranlarında ‘Konuşmazsak Çatlarım’ adlı programı sundu. 2011 yılında Turkcell reklamında oynadı.

2012 yılında TV8’de yayınlanan ve çekimleri Kenya’da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Billur Kalkavan ile birlikte Burcu Çetinkaya,Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay veÖnder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.