Tarih:27 Kasım 2022

Burçların Bayıldığı Arkadaş Etkinlikleri!

Hem üzüntüde hem mutlulukta eşlik eder arkadaş insana! Etkinliğin de hem ağlamalısı meşhurdur hem kahkahalısı. Türlü türlü mezenin şenlendirdiği bir çilingir sofrası etrafında onlarca kişi de gelir bir araya, bir gece kulübünde dans etmeyi seven iki kişi de! Gece boyu süren sohbetler de buluşma yeri yorgan altı da olabilir, harika bir seyir için gidilen tiyatro da!  Arkadaş etkinliği dendiğinde bakalım Burçların tercihi nelerden yana?

Koç       

Koç ne uzun uzun sohbetler boyunca rahatça oturabilir ne de katılımcı olmadığı bir etkinliği seyretmeye dayanabilir tabi bu hop oturup hop kaldıran bir aksiyon filmi değilse! En çok oyunlu buluşmaları sever Koç! Muhakkak kazananın, kaybedenin belli olduğu oyunlar kurmak ister! Eğlencesine iddialara muhakkak girer! Tavla da kimseler zar tutmasa da konu en az bir defa oraya gelir. Koç gönlünce eğilenir!

Boğa    

Boğa en yakınları, benim dediği arkadaşlarıyla, yine canı evinde hazırladığı harika bir masada uzun uzun sohbetlerce oturmak ister. Bir de özenir ki hazırlıklarına, şekilli meze tabakları, figüratif sebze doğramaları, spesiyal ana yemekler, iyi olduğu ne varsa serer, serper masasına! Arkadaşlarının teşrifiyle alem başlar, en kıymetli soğuk içecekler kadehlere dolar, uzun sohbetli arkadaş keyfi böylece başlar!

İkizler  

İkizler’in arkadaş buluşması var ise, en sevilenlerle yapılan bir programsa bir de bu seferki, o sohbetin ne tadına doyulur ne uyku darlar ne ağırlık basar! Artık sabahlar olmaz, bir araya gelen bu azılı sohbet çetesinin çenesi durmaz, dili susmaz! Böyle keyif de öyle her bir araya gelen arkadaştan çıkmaz. O duvarların canı olsa da konuşsa, kimlerin adı geçti, ne dedikodular döndü, keşke dile gelse de anlatsa!

Yengeç

Pijamalar giyilsin, patikler ayaklara çekilsin, mis gibi kekler, kurabiyeler fırına verilsin, aromalı çaylar demlensin. Eski fotoğraflar uzanılabilir mesafelere konulsun ne olur ne olmaz, konu geçmişe giderse, anılar da elle tutulur olsun! Yengeç ne ister başka? Battaniyesi omzunda, sevdikleri yanında, sohbet baldan tatlı, etkinliğin böylesi Yengeç için en çok anlamlı!

Aslan   

Madem en keyifli etkinlikte sıra, hazırlıklar başlasın! Aslan en sevdiği, bol simli, çok pullu, pek de gösterişli elbisesini dolaptan çıkarsın, görünür bir yere assın! En güzel ayakkabısıyla kombinini yapsın. Sonra en iddialı makyajı için ayna karşısındaki yerini alsın. Şehrin en kaliteli, en lüks restoranında rezervasyon yapılsın, yakın arkadaşlar şık şıkırdım giyinip, bir güzel süslenip harika sohbetlerde buluşsun. Böyle bir günde Aslan’ın keyfine diyecek olur mu?

Başak  

Başak arkadaşlarıyla fazlaca iç içe oturup samimi olmayacağı, temizliğinden şüphe duymadığı, nezih bir mekana gidip, sohbet etmek ister. Tabi ki sohbetin konusu, beğenmedikleri, hiç beğenmedikleri ve iki dünya bir araya gelse de beğenmeyecekleriyle ilgilidir. Kıyıda köşede oturmak istemez. Yan masadaki çirkin kazaklı kadın, ortama henüz giren uyumsuz grup, şu çok gürültülü konuşup kimseler yokmuş gibi gıcık gıcık gülen adam, herkesle ilgili en az bir eleştirel cümle kurar! Herkesi süzer iyice süzer. Başak’ın gecesinin keyfi de böyle çıkar.

Terazi  

Terazi için arkadaşlarla birlikte yapılacak etkinliklerin başında tabi ki alışveriş yapmak ve güzellik merkezinde cümbür cemaat bakım yaptırmak gelir. Ya çılgınlar gibi gezip alışverişi keyifli bir şölene çevirir ya da uzman ellerde cildinin bakımı, saçının boyası, manikürü, pedikürü… derken cümleten güzelleşmek için bir araya gelirler. Terazi’nin en keyifli etkinlikleri muhakkak biraz estetik biraz güzellik içerir.

Akrep  

Akrep kendi gibi hayal gücü sınırsız, cesur ve dayanıklı insanlarla arkadaş olmak ister, biraz da ruhani alana meraklı olanlarla. Zira en sevdiği etkinlik saatlerce kahvenin telvesinden dünyalar yaratmak, ya da bir fincanın etrafına dizilip başka boyutlara temas etmektir. Akrep bayılır ruh çağırmaya, gerilim dolu birkaç saat yaşamaya. Akrep böylece gaipten alacağı haberlerin heyecanıyla harika dakikalar geçirir.

Yay       

Yay Zodyak’ın en yüksek enerjili ve eğlenmeyi seven üyesidir. Bir hafta sonu dahi evde pinekleyerek geçmez. Hiçbir şey yapamıyor, evden çıkması katiyen mümkün değilse harika bir partiyle tüm dansçıları eve toplar, en gürültülü eğlencelerin dibini boylar! Tabiri caizse Yay durmaksızın alemlere akar. Arkadaşlarıyla yiyip, içip, gülüp, eğlenmeye bayılır.

Oğlak   

Oğlak kendi gibi başarılı, düzgün yaşantılı, sorumluluk sahibi insanlardan oluşan bir çevre yaratır kendine. Ya benzer enerjiler birbirini çeker ya da fazlaca çalışıp kahve molalarında selamlaşan insanlar, kendilerini anlayan insanları dost ilan eder. Oğlak’ın en keyif aldığı anlardan biri, önünde bilgisayarı, elinde filtre kahvesiyle dostlarla sohbete koyulmak, gelecek planları yapmaktır.

Kova    

Kova farklı uzmanlıklara sahip, sağduyulu arkadaşlarıyla bir araya gelip dünyada farkındalığı geliştirmeye yönelik projelerde yer alıp kafa patlatmayı pek sever. Bilgisayar oyunlarından aldığı hazzı hiçbir şeye değişmez. Ama en çok eğlendiği an kalabalık bir ekiple izlediği bilim kurgu filmlerini yorumlamak, kendi icatlarından söz etmek, öngörülerini beyan etmektir.

Balık    

Balık mümkünse kendiyle baş başa kaldığı anda, en güzel çilingir sofrasının başında, elini çenesine koyup, düşlere dalmayı, kocaman bir hayal dünyası yaratıp, hayatının keyfini sürmek ister. Arkadaşlarla bir etkinlikse mevzu bahis olan; en sakin yerde, mesela minik bir sahil kasabasında, ahşap masalarda, sadece rüzgârın sesi ve dostların sakin sohbeti eşliğinde, içkisini yudumlamak ister.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir