Tarih:27 Kasım 2022

Kariyer Planın Burcunda Saklı!

Hayatımızın en büyük alanını neredeyse tek bir şey kaplıyor; iş hayatı! Sabahın köründe kalkıyor, bütün gün çalışıyor, akşam eve gelince de yorgunluktan bitap düşüp uyuyakalıyoruz. E hal böyle olunca işimizden olabildiğince keyif almak, kariyer planı çizmek istiyoruz!

Koç

Rekabet için her şeyini verebilirsin! Durağanlıktan hiç hoşlanmıyorsun ve hayatında sürekli bir hareketlilik olsun istiyorsun. Önüne bir hedef konulduğunda o işi başarma olasılığın %200 diyebiliriz! Bir şey ilk kez yapıyor olmaktan ya da öncülük etmekten inanılmaz keyif alıyorsun ve yaşadığını hissediyorsun. Şirket yetkilisi ya da yönetici olmak hırslarının ve başarılarının katlanarak çoğalmasını sağlayacak.

Boğa

Zodyak’ın para yöneticisi olarak zamanını ya da paranı boşa harcamamaya özen gösteriyorsun! Sezgilerin çok kuvvetli ve zaman zaman muhafazakar tarafın tutabiliyor. Sanata yatkın, keyfine düşkün ve değişime kapalısın. Hedeflediğin şeyleri somutlaştırdığın zaman başarılı olduğunu hissediyorsun. Kariyer planında mutlaka paraya dokunabileceğin bir iş seçmelisin.

İkizler

Ağzını açtığın zaman etrafındaki herkesin pür dikkat seni dinlemesi gerekiyor, çünkü kesinlikle doğru bir şey söyleyeceksin! Karmaşık fikirleri insanların anlayabileceği şekilde ifade etmek senin için çocuk oyuncağı! Zekanı çok iyi konuşturabiliyorsun ve bilgi paylaşımının hayatındaki en kıymetli şeylerden biri olduğuna inanıyorsun. Öğretmen, araştırma görevlisi, gazeteci ya da magazin muhabiri gibi bildiklerini herkesle paylaşabileceğin bir meslek seçmelisin.

Yengeç

Sevgi dolu ve duygusal karakterinle çevrendeki insanların kalplerine, zihinlerine ve ruhlarına kolayca dokunabiliyorsun. Ayrıca yemek yapıp insanları mutlu etmekten de keyif alıyorsun. Senin için çekingen ve içe dönük deseler de aslında insanlarla yakın olmak seni güvende hissettiriyor. Yoğun çalışma temposundan pek hoşlanmıyorsun. Kendi restoranını açabilir ya da dilediğin birinde yönetici olabilirsin. Yemek kokuları arasında huzuru hissederken, insanlar ile iç içe olmak neşeni ön plana çıkaracak.

Aslan

Doğuştan lider özelliğe sahip olduğun için istediğin her işi yapabilirsin. Yeter ki iste! Bunun için hırsın da, karizman da, zekan da, enerjin ve gücün de var. Aklına koyduğun, başarmak istediğin her ne olursa elinden kurtulması imkansız! Başarı ile motive oluyorsun. En çok sahnede mutlu oluyorsun, üstelik ne sahnesi olduğu hiç ama hiç önemli değil!

Başak

İşte Zodyak’ın en iş koliklerinden biri! Sevdiğin bir işi yapıyorsan onun mükemmel olmaması için hiçbir sebep yok. İşin, en büyük mutluluğun ya da koca bir stres kaynağın olabiliyor. İş hayatına çok fazla zaman ayırma potansiyeline sahipsin, ve bu yüzden her şeyi aşırı analiz etme ve detayların arasında kaybolma eğilimi gösteriyorsun! Karakterinin en büyük özelliklerinden biri olan detaycılığın sayesinde gazeteci, editör, stilist hatta dedektif bile olabilirsin!

Terazi

Zodyak’ın sosyal kelebeği! İş hayatı bile olsa sürekli olarak denge ve uyum arayışındasın ve çalıştığın yerde insanlarla iç içe olmalısın! Evde uzaktan çalışmaktan ya da butik ofislerden hoşlanmıyorsun, çünkü senin için ne kadar insan demek o kadar neşe, enerji ve mutluluk demek! Ayrıca yoğun tempolu işler hiç sana göre değil, sosyal hayatına da vakit ayırmalısın. Müzisyen, oyuncu, yapımcı ya da öğretmen olabilirsin.

Akrep

Senin kadar aklı başında bir burç daha yok doğrusu! Genelde hayatla ilgili sorunları derinlemesine düşünmeyi seviyorsun. Empati yeteneğin çok kuvvetli ve bu sayede güvenilir, kalıcı ilişkiler kurabiliyorsun. İnsan ruhunun iş işleyişini sezgisel olarak anlayabiliyorsun ve sır saklamada üzerine yok! Psikolog ya da terapist olarak hem insanlara yardım edebilir, hem de alanında kendini geliştirebilirsin.

Yay

Özgürlük aşığı Yay, her türlü kısıtlamaya direnir! Bir takımın parçası olarak çalışmaktan keyif alıyorsun, ancak rahat ortamlarda olmalı ve katı kuralları olmayan bir şirkette çalışarak başarılı olabilirsin. Motive olmak istediğin zaman bilgisayarınla açık havada çalışmayı deneyebilirsin. Ayrıca çalıştığın şirketin gezgin yöneticisi olmak sana çok yakışır!

Oğlak

En prestijli pozisyonlar, en yüksek ödüller ve en büyük övgüler hep sana verilmeli değil mi? Saygın olmak ve otoritenin tanınması kadar bu dünyada seni mutlu edebilecek başka bir şey yok! Hayattaki en büyük hedefin başarılı olmak ve bu yüzden insanların sana iş kolik demelerine bile aldırış etmiyorsun. Prestijli kurumsal şirketlerde dilediğin her pozisyonda çalışabilirsin, ne de olsa çok başarılı olacağın kesin!

Kova

Yenilikçi ve alternatif çözümler üretmeyi seven bir karakterin var. Zekaya çok önem veriyorsun ve iş hayatında da bunu ön plana çıkarabileceğin bir kariyer hedefliyorsun. Eşitlikçi, idealist ve toplumsal olaylara karşı duyarlı olan karakterin ile sosyal sorumluluk derneklerinde çalışabilir, hem zekanı hem de ruhunu tatmin edebilirsin!

Balık

Zodyak’ın hayalperesti Balık, yaratıcılığını konuşturmalı, içinden ne geliyorsa onu yapmalı! Esnek olmak hayat gayelerinden biri ve rutin, masa başı işlerden nefret ediyorsun desek abartmış olmayız. Hassas, yaratıcı ve çocuksu olduğun için senden çok başarılı bir çocuk kitabı yazarı olur! Ayrıca danışman ya da astrolog da olabilirsin.

Moyra’yı indir, doğum haritana göre sana en uygun kariyeri öğren!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir